Drevené hračky: Prečo je dobré sa s nimi hrať

Autor: DK

Hračky z dreva sú sviežim miestom v kavalkáde elektrických robotov, spievajúcich a hovoriacich bábik a plastových akčných figúrok. Sú vyrobené z prírodných materiálov a sú nielen odolné, ale aj skvelé vývojové nástroje. V nasledujúcom článku vám ukážeme, v akom veku, ktorú drevenú hračku je vhodné kúpiť.

Drevené hračky rastú s dieťaťom

Z kvalitného materiálu vyrobené drevené hračky sú masívne, s výnimkou pár škrabancov sú odolné a často sa stávajú dedičnými po celé generácie. Ich popularita je spôsobená aj ich variabilitou, napr. ktorá v materskej skôlke slúžila ako stavebná hračka môže sa stať počas školských rokov použité na domáce fyzikálne experimenty alebo na znázornenie geometrie.

Stimulujú predstavivosť dieťaťa

Existujú malé autá, garáže, ovocia a zeleniny, kuchynské náradia vyrobené z dreva, ale máme tiež veľký výber útvarov rôznych tvarov a veľkostí, ako sú kocky, trojuholníky, oblúky a kruhy. Aj prvý typ drevených hračiek necháva hru úplne na detskú fantáziu. Napríklad nevydávajú zvuk k hre, ktorý by mohol ovplyvniť príbeh, takže hra záleží výlučne na fantázií dieťaťa. Pri iných druhoch drevených prvkov určuje ich rolu v hre iba kreativita dieťaťa. Napríklad z obdĺžnikov rôznych farieb jedného dňa bude plot a druhý deň budú slúžiť ako platobný nástroj v obchodíku, kde červený bude jahoda a modrý bude čučoriedka.

Rozvíjajú

Okrem sily predstavivosti sú drevené hračky skvelé pri rozvíjaní matematických schopností – napríklad vizualizácia sčítania a odčítania – ale prvky sa dajú použiť aj na ilustráciu fyzikálnych experimentov. Môžu stavať stabilné veže rôznych tvarov a veľkostí, ktoré musia odolať rôznym silám. Ukladanie drevených prvkov zlepšuje koordináciu oko-ruka, a navliekanie drevených korálikov je skutočným jemným motorickým vývojom.

Drevené hračky podľa veku

Samozrejme to nie je všetko… Tieto ale aj ďalšie skvelé hračky nájdete u nás v e-shope.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *