Mikuláš = sladkosti… a čo dentálna hygiena?

BLOG Mikuláš = sladkosti… a čo dentálna hygiena?

Autor: DK

Prichádza najočakávanejšie obdobie detí, Míkuláš, následne Vianoce a zimné prázdniny. Sladkosti, darčeky a ďalšie sladkosti… deti to jednoducho milujú.

Ale my ako rodičia, mali by sme myslieť trošku ďalej, hlavne na zdravé zuby našich milovaných detí. Z vlastných skúseností vieme, že aký veľký boj musíme previesť, aby sme dostali dieťa do kúpelne pred umývadlo (ak tomu nie je tak, je pravdepodobné, že používate nejakú zubnú pastu s príchuťou cukrovinky, nie?).

Ústne zdravie je neoddeliteľnou súčasťou celkového zdravia človeka. Preto tak, ako my dbáme o zdravie a prevenciu ochorení u seba, je nevyhnutné aby rovnako, so záujmom, dbali o prevenciu a včasnú liečbu ochorení ústnej dutiny u našich detí.

Takže, ak nechceme po sviatkoch navštevovať zubára, tak Vám predstavujeme možné riešenie, značku Jack N´Jill, jednu z najlepších výrobcov pre detskú zubnú starostlivosť s množstvom skvelých výrobkov od silikónových zubných kefiek pre prvé zuby, cez zubné pasty až po kefky pre väčších detí.

Začnime s najmenšími, bábätkami od 6 mesiacov. Pre nich bola vyvinutá silikónová zubná kefka na prst, a ponúka jednoduchý a efektívny štart správnej ústnej hygieny. Je jemná k ďasnám a je možné používať v kombinácií so zubnou pastou. Môžeme len odporúčať tento skvelý výrobok.

Silikónová zubná kefka so štítom

Neskoršie sme mali veľmi ľahký a hladký prechod z prstovej silikónovej kefky na silikónovú kefku so štítom, lebo textúra tejto kefky nebolo nič nového pre malého. Neboli sme istý, prečo ten štít je na kefke, ale po prvom použití sme si uvedomili, že to je dostatočne premyslené. Môžeme povedať, že túto kefku náš „princ“ miloval od začiatku, otvoril ústa a mohli sme vyčistiť predné aj zadné zúbky.

Pre staršie deti, ako aj náš, má Jack N´Jill biologicky odbúrateľné a kompostovateľné zubné kefky ako aj poháriky. To všetko so zvieracími motívmi (Dino, Zajko, Horšík, Koala), aby vedeli rozlíšiť, ktorá je ich kefka, ak má aj súrodencov. Ergonomické rukoväte a roztomilé vzory robia ľahké a zábavné čistenie a likvidácia zubných kefiek alebo šálok umožňuje vynikajúcu príležitosť naučiť deti o recyklácii a kompostovaní.

Zatiaľ čo sme neskúšali, a iste sa k tomu dostaneme je BIO zubná kefka NF vyrobená z kukuričného škrobu. Tieto sa dodávajú so stojančekom. Má zaoblenú hlavičku s jemnými nylonovými štetinami.

Neoddeliteľnou súčasťou zubnej hygieny sú aj zubné pasty. Pasty od Jack N´Jill sú udávané ako najbezpečnejšie pre deti s organickými prísadami. Obsahuje iba prírodné zložky, je hypoalergénna. Pasta je vhodná už od prvého zúbka a jednoducho sú chutné. Verte ak to dieťa skúsi, nebude vedieť čo je dosť… Môžete si vybrať z: čučoriedky, jahody, maliny, čiernej ríbezle, banán alebo bez príchute.

Na záver asi len toľko, že tieto výrobky prebudia vo vašom dieťati záujem o starostlivosť o zúbky. Vaše dieťa tak ušetríte od zdravotných problémov a stresu kvôli pokazeným zubom v budúcnosti. Čo viac môžete urobiť pre zdravé zúbky toho, na kom vám záleží?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *